Makaleler > 2007 - Özel: Sitemizin İşgali Üzerine Düşündüklerimiz..

Bu siteyi şu veya bu şekilde ziyaret edenler, son zamanlarda kimi kişi veya gruplar tarafından web sayfamızın gelişigüzel olarak ‘işgal’ edildiğini gördüler.

Kendilerinde böylesi bir taciz hakkı bulanların, vakfımızın bilimsel çalışmalar yürüten bir vakıf olduğu ve bu vakfa ait sitede yer alan yazıların bir bilimsel içeriğinin bulunduğu konusunu pek anlamadıkları ya da anlamazlıktan geldiklerini düşünüyoruz.

Kendi olgunluktan uzak heyecanlarına öylesine kapılmış söz konusu kişi veya kişilerin bu ve buna benzer sataşma ve bulaşmaları karşısında gerekli idari başvuruları yapmış olsak da, yine de belirgin bir çaresizlik duygusunu taşımadan edemiyoruz.

Çaresizliğimiz, kendilerini başkalarından daha üstün, daha milliyetçi, daha kahraman, daha vatansever, daha bayrak kutsar görme anlayışının içinde yaşadığımız bu sevgili ülkede giderek yaygın bir davranış haline gelmesindendir.

Ve yine bu davranışın sadece söz ve tartışma ortamında kalmaması, çeşitli türden eylemlerle bir kişiler arası ilişkilerde sınır tacizi, sınır tanımazlık, ötekinin yaşam alanının sorgulamadan işgali boyutunda yaşanılmasındandır.

Evet, korkuyoruz.

Yalnızca kendi güvenliğimiz ve kendi yaşam alanlarımız için değil! Bu daha üstün, daha milliyetçi, daha kahraman, daha vatansever, daha bayrak kutsar kişilerin ve/veya grupların sevgili yurdumuzu ‘ağlatmalarından’, geri dönüşümü zor incitmelerinden, onarılmaz yaralamalarından korkuyoruz.

Bu denli bayrak fetişizmi yapanların bayrağımızı değersizleştirmelerinden korkuyoruz.

Bu denli vatansever olanların bu vatanı bölünme noktalarına getirmelerinden korkuyoruz.

Umarız korkularımız sadece bize aittir ve bir gerçeklik payı yoktur.

Bunları, düşüncelerimizi, bu site ziyaretçileriyle paylaşmak isteğimizi anlayışla karşılamanız dileklerimizle.